150 tras, 1050 miejscowości

24-10-2018

Już na ponad 150 trasach w całej Polsce pasażerowie mogą podróżować wspólnie z SuperPKS – wirtualnym przewoźnikiem, który na jednej platformie integruje firmy autokarowe, oferując wygodne przejazdy, w atrakcyjnych cenach. Od początku roku do projektu przystąpiło ponad 70 przewoźników.Neobus, PKS Poznań, PKS Łosice, Telesfor, PKS Głogów, PKS Kamienna Góra, NKA Kruszwica, PKS Zielona Góra, ModlinBus to przewoźnicy, którzy w ostatnim czasie postanowili połączyć siły z SuperPKS.

SuperPKS to marka wirtualnego przewoźnika pod którą, od marca 2016 roku firmy transportu autobusowego oferują swoje usługi mieszkańcom większych i mniejszych miast w Polsce. To projekt, którego podstawą jest połączenie nowych technologii, które dostarcza firma Teroplan z tradycyjnym transportem osobowym. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie silnej polskiej marki autobusowej, która będzie w stanie skutecznie konkurować o względy pasażerów oraz przeciwstawić się tendencjom monopolizacji rynku transportu autobusowego. Projekt SuperPKS jest także próbą odczarowania polskiego rynku przewozów autobusowych, który w jakiejś części mógł być postrzegany jako mało nowoczesny.

-Działając wspólnie pod jedną marką chcemy udowodnić, że polskie firmy z branży transportu autobusowego są w stanie oferować rozbudowaną siatkę połączeń z możliwością przesiadek oraz wygodny zakup biletów w atrakcyjnych cenach – zarówno online, jak i w ponad 1000 punktów stacjonarnych – podkreśla Andrzej Soroczyński, prezes firmy Teroplan.

SuperPKS jest platformą, która oferuje najszerszą siatkę połączeń autokarowych w całej Polsce. Przewoźnik jest obecny w 16 województwach i dociera z flotą blisko 250 autokarów i busów do 1050 większych i mniejszych miejscowości. Z największej liczby połączeń, dostępnych na platformie SuperPKS, mogą skorzystać mieszkańcy województw:

  • Mazowieckie – 59 tras
  • Podkarpackie – 33 trasy
  • Małopolskie – 29 tras
  • Lubelskie – 29 tras
  • Świętokrzyskie – 29 tras
  • Łódzkie – 27 tras
  • Dolnośląskie – 25 tras

Pasażerowie, na wielu liniach, mają możliwość zakupu biletów już od 1 złotego oraz skorzystania z wielu ulg m.in. dla studentów czy seniorów.

-Bilety w atrakcyjnych cenach można nabywać nie tylko wchodząc na naszą stronę www.superpks.pl lub w aplikacji mobilnej. Dzięki współpracy z firmą Kolporter, takie bilety można też kupić w ponad 900 salonikach prasowych w całej Polsce -  dodaje Aleksandra Markowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Teroplan.