Nietypowe miejsca warte odwiedzenia

05-07-2019

W naszym nowym cyklu chcemy Wam polecać nietypowe miejsca w Polsce, które warto odwiedzić.

Do Grudziądza

Jeśli jedziecie nad morze lub akurat pogoda nad Bałtykiem nie dopisuje warto zobaczyć Grudziądz.  W Grudziądzu z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę!  Czeka tu na Was piękna starówka z kamieniczkami z przełomu XVI i XVII wieku, zabytkowa gotycka fara św. Mikołaja czy zespół malowniczych spichrzów.  Za darmo w każdą sobotę do końca września można „załapać się” na zwiedzanie Cytadeli - fortecy zbudowanej przez Prusaków w XVII wieku. Wystarczy stawić się przed 11:00 przed jej główną bramą, przy której czekać będzie przewodnik. Piękną panoramę Grudziądza można podziwiać podczas rejsów wycieczkowych po Wiśle. Na interesujących się tematyką Dzikiego Zachodu czeka nie lada gratka w postaci miasteczka westernowego Kansas City. Ci którzy szukają relaksu znajdą go także  - wystarczy wybrać się do grudziądzkich Solanek, gdzie zażyć można odmładzających i odprężających kąpieli w basenach i wannach, a w specjalnej piramidzie z tężnią powdychać nasyconego jodem powietrza.

Łódź-Grudziądz od 29zł

Poznań-Grudziądz od 24,99zł

Gdańsk –Grudziądz od 14zł

Wrocław-Grudziądz od 41,49zł

Do Białegostoku

Planujecie wakacje na Mazurach lub jedziecie na Podlasie? Odwiedźcie Białystok! Tak, to być może nie jest typowo turystyczne miasto, ale warto przekonać się, jak w ostatnim czasie wypiękniało. W stolicy Podlasia z pewnością trzeba zobaczyć kompleks pałacowy Branickich – zarówno barokowe wnętrza pałacu, jak i odrestaurowane ogrody. Dla wielbicieli streetartu Białystok oferuje ponad 30 murali o różnorodnej tematyce. Wśród uwiecznionych postaci znalazł się nawet król disco polo Zenek Martyniuk! Mural znajdziecie przy ulicy Generała Józefa Hallera 25. Pełną mapę murali oraz wiele innych ciekawostek na temat tego co warto zobaczyć w Białymstoku i na Podlasiu znajdziecie na blogu Białystok Subiektywnie  https://bialystoksubiektywnie.com/blog/2018/12/07/murale-w-bialymstoku-mapa-2019/

 

 

 

Olsztyn-Białystok od 1zł

Kołobrzeg-Białystok od 69,99zł

Elbląg-Białystok od 39,99zł

Do Lądka Zdroju, Polanicy Zdroju, Kudowy Zdroju

Na dłuższy wypoczynek z pewnością warto wybrać się do Kotliny Kłodzkiej. Ta położona w Sudetach kraina geograficzna obfituje  zarówno w  piękne górskie  krajobrazy, jak i  wiele miejscowości  uzdrowiskowych. Dla odważnych piechurów godne polecenia są szlaki Błędnych Skał oraz najwyższy szczyt w Górach Sowich –  Szczeliniec Wielki. W samym Kłodzku zaś warto wspiąć się na szczyt Twierdzy Kłodzkiej, aby podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego. Relaks, odpoczynek i źródlana woda czekają w znanych uzdrowiskach: Polanicy Zdroju, Kudowie Zdroju  czy Lądku Zdroju.  Do Kotliny Kłodzkiej wygodnie dojedziecie zarówno SuperPKS-em jak i SuperPKS+. Minivan zabierze Was spod drzwi waszego domu i zawiezie pod wskazany adres do sanatorium czy hotelu!

 

 

Radom-Lądek Zdrój od 45zł*

Lublin – Kudowa Zdrój od 50zł*

Przemyśl-Polanica Zdrój  od 50zł*

Łódź-Kudowa Zdrój od 39,99zł

Wrocław-Kudowa Zdrój od 9,99zł

*Połączenia realizowane od 22 lipca br.